34172329
palarakedu@gmail.com

.

.

درباره ما

در پردیس پلارک

چه خبر است؟

همه ما پدران و مادران دوست داریم بهترین ها را برای فرزندان خود مهیا کنیم. دوست داریم هر روز شادی آنان را ببینیم و به موفقیت های آنان افتخار کنیم. آینده روشن و زندگی سالم آنان آرزوی ماست و در این میان تحصیل موفق ضمانت رسیدن به این آرزوهاست…

دوست داریم بدانیم در کلاس درس فرزندمان چه می گذرد و او چگونه می آموزد؟

تا چه اندازه آموزش ها بر جان او می نشیند و در مدرسه به او چه می گذرد؟

ما دوست داریم فرزندمان در مسیر علاقه و استعداد خود پیشرفت کند و به موفقیت دست پیدا کند. اما یک مدرسه برای به واقعیت رساندن این آرزوها چه میتواند انجام دهد؟ تا چه اندازه رسیدن به این آرزوها میتواند دست یافتنی باشد؟ تا چه اندازه نزدیک…

مدرسه در باور ما جایی‌ست، همین نزدیکی؛

شعبه‌ای از کارگاه آفرینش؛

جایی که عشق بی قید و شرط و دانایی در آن جاری‌ست؛

جایی که همه ما خواهیم آموخت، چگونه انتخاب کنیم “بودن و شدن” را!

پردیس پلارک چگونه آغاز شد

در مهرماه سال ۱۳۹۵ در ۶۰ کیلومتری شمال شهرستان رفسنجان و در شهر صفائیه، پیش‌دبستانی حاج محمد پلارک کار خود را با ۱۰ کودک با بازسازی یکی از قدیمی‌ترین مدارس شهر آغاز کرد. دیری نپایید که این مرکز آموزشی شیوه متفاوت و نگاه جدید خود را به آموزش و تربیت فرزندان، به خانواده‌ها اثبات رساند. پس از گذشت چهار سال و جدا شدن پیش‌دبستانی و مدرسه، مجموع دانش‌آموزان و نوآموزان آن به ۱۱۲ نفر رسیده است و این مدرسه در ایام پر درد و رنج کرونا نیز با تغییر شیوه‌های تدریس خود از حضوری به مجازی به کار خود ادامه می‌دهد.

چشم انداز

مهمترین چشم‌انداز ما در پلارک این است که افرادی دارای اعتماد به نفس و مسئولیت‌پذیری بالا را که توانایی دستیابی به پتانسیل‌های خود دارند، پرورش دهیم. ما این کار را با فراهم کردن یک محیط یادگیری شاد، ایمن و حمایتی انجام می‌دهیم که در آن از همه فرصت‌های برابر و از همه دستاوردها تجلیل می‌شود. چشم‌انداز ما جامعه‌ای است که در آن همه کودکان احساس عشق، احترام و ارزشمندی می‌کنند و می‌توانند در حد توان خود پیشرفت کنند.

ما معتقدیم یک کودک شاد، یک کودک موفق خواهد بود. بنابراین متعهد هستیم، با فراهم‌سازی محیطی مثبت، ایمن و محرک، کودکان را یاری کنیم تا یاد بگیرند؛ به ارزش‌های خود پی ببرند؛ به پتانسیل‌های خود دست یابند و از یادگیری نهایت لذت را ببرند. چشم انداز ما آموزش همه دانش‌آموزان به بالاترین سطح پیشرفت تحصیلی و آماده ساختن آن‌ها برای تبدیل شدن به اعضایی مولّد، مسئول، اخلاق‌مدار، متدیّن، خلاق و دلسوز برای جامعه است.

ماموریت

ماموریت ما ارائه خدمات آموزشی با بالاترین کیفیت و مراقبت از کودکان در محیطی امن، مملو از احترام و فراگیر است که پایه و اساس یادگیری مادام‌العمر را ایجاد کند. ما عشق به یادگیری را در کودکان تقویت و آن‌ها را به رشد و شکوفایی ترغیب می‌کنیم. مدرسه پلارک محیطی شاد و پویا برای کشف و توسعه استعدادها، افزایش خلاقیت و پرورش در ابعاد مختلف اجتماعی، عاطفی، شناختی و جسمی است. زیرا تنها در چنین محیطی است که تصویری مثبت از کسب دانش در ذهن کودکان خلق و ثبت می‌شود.

سفری برای کشف استعدادها

در پردیس پلارک

تحصیل در مدرسه پلارک، همچون سفری است برای کشف استعدادهای درونی و توسعه آن‌ها. اهمیت کشف استعدادها در این است که تعیین کننده قابلیت‌های کودکان و نقشه راهی برای تعیین اهداف و آینده آن‌ها است؛ این‌که در آینده مهندسانی توانا، پزشکانی دلسوز، هنرمندانی متعهد یا ورزشکارانی با اخلاق باشند.

ما با گردهم‌آوردن انواع دوره‌ها و امکانات آموزشی  و ورزشی و همچنین انواع هنرها به تقویت استعدادهای فرزندان شما کمک میکنیم. ما همچنین بر این استعدادها، تنها در راستای علاقمندی کودکان شما تاکید می‌کنیم؛ زیرا بدون علاقمندی، هیچ استعدادی شکوفا نخواهد شد.

هوش های گاردنر یا همان هوش چندگانه ، یک نظریه بسیار جالب برای شناسایی استعداد و توانایی های افراد در هشت زمینه مختلف است. طبق نظریه هوش چندگانه گاردنر ، همه انسان‌ها دارای انواع مختلفی از هوش هستند؛ در واقع یک فرد باهوش، نباید فقط ضریب هوشی (IQ) بالایی داشته باشد؛ در این نظریه برای سنجش توانمندی‌ها و استعدادهای یک انسان، ضریب هوشی را در 8 بخش زیر اندازه می‌گیرند:

  1. هوش تصویری – فضایی
  2. هوش کلامی – زبانی
  3. هوش منطقی – ریاضی
  4. هوش بدنی – جنبشی
  5. هوش موسیقایی
  6. هوش درون فردی
  7. هوش برون فردی
  8. هوش طبیعت گرا

 

با اندازه گیری میزان مشخص هر یک از این هوش‌ها شما خواهید فهمید که فرزندتان در چه زمینه‌هایی مستعد است، چه توانایی‌هایی دارد و بهتر است چه مشاغلی انتخاب کند.

اگر امتیاز هوش چندگانه شما در بخشی پایین است اصلا نگران نباشید؛ گاردنر معتقد است هوش های هشتگانه قابل آموزش هستند و هر فرد ممکن است بتواند چند جنبه هوشی خود را تقویت کند.همچنین با پرورش دادن هر کدام از این استعداد ها نه تنها میتوان احتمال موفقیت را در انجام امور افزایش داد، بلکه از انجام آنها هم حسابی لذت برد.

ما یاد می گیریم، ما اهمیت می دهیم، ما به دست می آوریم.

پردیس پلارک یک مجموعه آموزشی شامل مهدکودک، پیش دبستانی و دبستان به‌همراه انواع کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های ورزشی و هنری است. پردیس پلارک مجموعه‌‌ای تخصصی برای تربیت کودکان و دانش‌آموزانی شاد، خلاق و مسئولیت‌پذیر است. ما در این مجموعه با همراهی بهترین معلمان و مربیان در تلاشیم تا همه دانش‌آموزان به بالاترین سطح پیشرفت تحصیلی دست یابند.

مهارت های زندگی

مهارت‌های زندگی، توانایی‌هایی فردی و اجتماعی هستند که باید به دانش‌آموزان آموخته شوند. این مهارت‌ها در کودکان توانایی برقراری ارتباطات بین فردی مناسب و موثر، انجام مسئولیت‌های اجتماعی، درک و همدلی و تصمیم‌گیری صحیح را ایجاد می‌کنند. ما در مدرسه پلارک به کودکان می‌آموزیم چگونه با بهره‌گیری از این مهارت‌ها در عین استقلال فردی، رفتارهایی سازگارانه و مثبت داشته باشند و بتوانند از پس معضلات و مشکلات زندگی بربیایند.

هنر و زیبایی شناسی

هنر دستی نوازشگر برای روح و روان آدمی است؛ دستی که می‌بخشد، می‌شکوفاند و آرامش از دست رفته هر روز را به ما بازمی‌گرداند. هنر نقطه پیوند ما با طبیعت از طریق نشانگانی نهان شده در آن است. دمی مسیحایی است که انگیزه می‌بخشد و جاودانه می‌سازد. از این‌رو انواع مختلفی از هنرها را ما در مدرسه پلارک برای کودکان شما در قالب کارگاه‌هایی آموزشی در محیط‌های شاد و خلاقانه فراهم کرده‌ایم.

بازی و نمایش

امروزه ما با بهره‌گیری از دانش روان‌شناسان و مشاوران آموزشی می‌دانیم که هر کودکی برای یادگرفتن دارای سبکی اختصاصی یا تلفیقی است. برای مثال، یادگیری در برخی کودکان، بیشتر از طریق شنیدن، برخی از طریق بینایی، و برخی از طریق سبک‌هایی تلفیقی از حواس پنج‌گانه اتفاق می‌افتد. بنابراین معلمان مدرسه پلارک طوری آموزش دیده‌اند که بتوانند این سبک‌ها را از هم تمیز دهند و با استفاده از وسایل کمک‌آموزشی گوناگون، بهترین روش‌های یادگیری فردی و اختصاصی را به‌کار گیرند.

تکنولوژی آموزشی

امروزه دیگر آموزش تنها از طریق کتاب چاپی و حضور در کلاس اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه فناوری چنان دنیای آموزش را گسترده ساخته است که دوری از آن به معنای پسرفت است. به‌همین دلیل ما در مدرسه پلارک از مدرن‌ترین تکنولوژی‌های آموزشی و کمک‌آموزشی برای تسهیل و دلپذیر ساختن فرآیند آموزش برای کودکان استفاده می‌کنیم.

مراسم های ملی و مذهبی

هویت هر آن چیزی است که فرد را از دیگری متمایز میکند و چه بسا ما در فرهنگ و مذهب و ملیت خویش چیزهایی داریم که با افتخار به ما هویت می بخشد. اهمیت به مراسم های ملّی و مذهبی بخش بزرگی از برنامه های مدرسه پلارک است که با هویت بخشی به کودکان، زمینه های رشد عزت نفس و پرورش اعتماد به نفس را در کودکان مهیا میسازد.