کوچینگ یعنی چه ؟

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

کوچینگ یعنی آزاد کردن توانمندی‌های بالقوه‌ی انسان‌ها، کوچینگ یک فرآیند است. فرایندی که در آن شخص کوچ به مراجع کمک میکند تا با به دست آوردن آگاهی نسبت به توانمندی های خودش، چالش یا مشکلی که مدت هاست با آن روبه رو است را به بهترین شکل ممکنی که برای خودش مناسب است حل کند و به سرانجام برساند.

کوچینگ ابزاری فوق العاده برای پیشرفت و توانمند سازی فردی و گروهی است. امروزه تمامی افراد موفق در جامعه در کنار خود یک کوچ اختصاصی در اختیار دارند تا به آنها در رفع موانع و توسعه فردی یاری رساند. کوچ به جای آموختن به افراد به آن ها کمک میکند خودشان یاد بگیرند.

تفاوت کوچینگ با سایر رشته ها در چیست؟

 1. در جلسات مشاوره، مشاور با استفاده از تخصص خودد و جست و جو در گذشته فرد تلاش میکند تا ریشه مشکل را پیدا کرده و با تجویز راه حل آن مشکل را حل کند. اما در جلسات کوچینگ، کوچ با نگاه به حال و آینده مراجع، بهره گرفتن از پتانسیل های مراجع و درک صحیح از شرایط مراجع به او کمک میکند تا خود مراجع بهترین راه حل ممکن را کشف کرده و جهت رفع آن اقدام کند.

  در جلسات کوچینگ هیچ تجویز و نسخه ای از طرف کوچ در کار نیست، بلک این شما هستید که با کشف پتانسیل ها و توانمندی های خود بهترین راه حل را برای خود پیدا میکنید. در کوچینگ داناترین و توانمندترین فرد در حل مشکل شما هستید، در حالی که در مشاوره این مشاور است که با دانش خود برای شما نسخه ای را ارائه میدهد.

  در کوچینگ شما توانمندی های خودتان را بیشتر کشف میکنید و پس از هر جلسه احساس توانمندی بیشتر و انگیزه بیشتری برای حل مشکلات پیدا میکنید. در کوچینگ هیچ چیزی توسط کوچ به شما آموزش داده نمیشود. در کوچینگ هیچ سخنرانی انگیزشی ارائه نمیشود. کوچ هیچگاه تجربه های شخصی خودش را به شما تحمیل نمیکند. با این حال با استفاده از ابزارهای قدرتمند خود شما را به هر نقطه ای که قصد رسیدن به آن را دارید میرساند. فرایند کوچینگ، یک فرایند خلاق و انعطاف‌پذیر است

   

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

کوچینگ چه فایده ای دارد و چه کاری انجام میدهد؟

کوچینگ به شما کمک می‌کند که فعالیت و برنامه‌هایی را که تا‌کنون به شما کمک چندانی نکرده‌اند شناسایی کرده، کنار گذاشته و برنامه‌های بهتری را انتخاب کنید. این روند به شما کمک می‌کند که به ارزیابی صحیح‌تری از عملکرد خود در زندگی، روابط و حرفه خود دست یابید و آن را اصلاح کنید.

کوچینگ به شما در مورد خودتان آگاهی های بیشتر و شفاف تری میدهد.

کوچینگ بر روی آنچه که میخواهید به دست آورید تمرکز میکند و به دست آوردن اهدافتان را ممکن میسازد.

کوچینگ بهترین ابزار برای رشد و توسعه فردی است.

کوچینگ برای شما و مخصوصا نوجوانان افزایش اعتماد به نفس را به همراه خواهد داشت

کوچینگ به شما درک عمیقی از موقعیتی که در آن قرار دارید میدهد و این درک و این درک عمیق از موقعیت به شما کمک میکند تا بهتر و سریعتر موانع را پشت سر بگذارید.

چرا به کوچ نیاز داریم؟

همه ما در زندگی اهدافی داریم که قصد داریم هر چه زودتر به آنها دست پیدا کنیم. برای رسیدن به این اهداف همیشه با موانعی روبه رو هستیم و درک اینکه ما در چه شرایطی قرار داریم و چه چیزی میخواهیم برای دیگران دشوار است.اگر در مسیر رسیدن به اهداف یک کوچ در کنار ما قرار گیرد موانعی که سالها بر سر راه ما قرار داشته اند در کمترین زمان ممکن از میان بر داشته خواهند شد و ما به آنچه که میخواهیم دست پیدا میکنیم.

همانطور که برای متخصص شدن در یک حرفه نیاز به معلم و آموزش داریم و برای یافتن ریشه برخی مشکلات و درمان آنها نیاز به مشاوره داریم، همه ما برای یافتن مسیر صحیح رشد و پیشرفت خود نیاز به یک کوچ داریم.

ما در طول زندگی خود مسیرهای زیادی را برای بهبود روابط و کسب و کار خود امتحان میکنیم و این آزمون و خطاها همواره برای ما هزینه های مالی و زمانی متعددی به همراه دارد. اما اگر یک کوچ در کنار ما قرار گیرد نه تنها این هزینه ها به صورت اساسی کاهش میابد، بلکه شما به بهترین مسیر نیز دست پیدا خواهید کرد

کوچینگ خانواده چیست؟

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

کوچینگ خانواده فرایندی است که در آن کوچ به خانواده‌ها کمک می‌کند که از توانمندی‌های خود در جهت رشد و توسعه زندگی فردی و خانوادگی استفاده کنند.

در کوچینگ خانواده ابتدا کوچ جلساتی را با اعضای خانواده در جهت رشد و توسعه زندگی فردی اعضای خانواده برگزار میکند. این جلسات با حفظ رازداری و امانت داری کامل با اعضای خانواده برگزار میشود و پس از آن دوره جلسات کوچینگ گروهی با تمامی اعضای خانواده در جهت بهبود و عمیقتر شدن روابط خانواده و همچنین افزایش سینرژی خانواده در جهت کمک به یکدیگر جهت پیشرفت آنها برگزار میشود.

در این جلسات:

 • روابط میان اعضای خانواده مخصوصاً اعتماد میان والدین و فرزندان به شدت تقویت میشود.
 • حس عزت نفس و اعتماد به نفس در فرزندان به صورت چشمگیری رشد میکند.
 • اعضای خانواده شناخت و درک بسیار بهتری نسبت به موقعیت و احساسات یکدیگر پیدا میکنند.
 • خانواده برای اعضای آن تبدیل به مأمنی امن و آرام برای حل مشکلات میشود.
 • برای فرزندان رشد تحصیلی و برای والدین پیشرفت شغلی رقم میخورد.
 • افزایش مسئولیت پذیری در تک تک اعضای خانواده
 • مشکلات آشنای خانواده ها که توسط کوچینگ در کوتاه ترین زمان ممکن حل میشوند
 • مشکلات مربوط به ارتباط با نوجوانان و جوانان در خانواده

 

  خانه فروشگاهارسال پیامشماره تماس